Windows 12’nin Sistem Gereksinimleri

RENK tarafından 27 Mart 2023 tarihinde Genel kategorisine eklendi.

Yazıyı okuyan kişi sayısı 120 ve yorum yapan kişi sayısı Yorum Yapılmadı.

Hemen Bağlan

Windows 12’nin sistem gereksinimleri hakkında yeni bir iddia ortaya atıldı. Buna göre Microsoft, yeni işletim sisteminde işlemci gereksinimini artırmayacak ancak RAM kapasitesi 8 GB’ı bulacak.

Windows 10 piyasaya ilk sürüldüğünde Microsoft, bir daha yeni işletim sistemi duyurmayacaklarını, Windows 10’un bir işletim sistemi değil bir ‘hizmet’ olduğunu ifade etmişti. Ancak ilerleyen dönemde bu fikrinden vazgeçen yazılım devi, Windows 11 ile karşımıza yeni bir işletim sistemi çıkarmıştı.

Microsoft’un Windows 11 sonrasında 3 yıllık güncelleme döngüsüne geri döndüğü tahmin ediliyor. Bu doğruysa önümüzdeki yılın ikinci yarısında Next Walley olarak da adlandırılan Windows 12 ile karşımıza çıkacak demektir. Açıkçası Windows 11, sistem gereksinimleri nedeniyle bugün bile henüz Windows 10 kullanıcı sayısının yakınına yaklamamış durumda. Doğal olarak Windows 12’nin adı anılınca da akla gelen ilk şey “Sistem gereksinimleri ne olacak?” oluyor.

Windows 12’de işlemci aynı kalacak ancak RAM gereksinimi artacak

*Windows 12’ye ait bir konsept tasarım

Microsoft’un Windows 12 üzerinde çalıştığınız daha Şubat 2022’de öne süren Alman blog sitesi DeskModder, şimdi de Next Walley ya da adına ne demek isterseniz yeni işletim sisteminin sistem gereksinimleri hakkında önemli bir iddia öne sürdü. Paylaşılan bilgilere göre Microsoft, Windows 11 ile geçiş yapılan TPM 2.0‘da kalmaya devam edecek. 

DeskModder’ın iddiasına göre Windows 12’de Windows 11’in işlemci gereksinimi korunmaya devam edilecek. Yani 8. nesil ya da daha yeni Intel işlemciye sahip olanlar için Windows 12, yeni donanım ihtiyacı doğurmayacak. Ancak bellek kapasitesi artmak zorunda kalacak. Bunu Microsoft’un ‘bulut PC’ çalışmalarına borçlu olduğumuzu belirten blog sitesi, yeni minimum RAM kapasitesinin 8 GB olacağını belirtiyor. 

Konuya ait etiketler

Benzer Yazılar

Windows 11 Resmen Yayınlandı

Microsoft, Windows 11’in kararlı sürümünü tüm kullanıcılar için resmen yayınladı.

Silicon Valley Bank İflası

Silicon Valley Bank’ın iflasına yol açan krizin sorumlusu belli oldu.

Görüşlerinizi bize yazın

Türkçe mIRC Yükleyin

kesintisiz ve kalite sohbet için sohbet programını yükleyin.